Geben Sie mindestens 3 Zeichen ein

Lektori odporúčajú: Letné campy, ktorých chceš byť súčasťou

Zurück

Leto je obdobím, kedy majú tanečníci z celého sveta príležitosť zladiť svoje pohyby na letných tanečných campoch, plných tanca, workshopov a diskusií. V tomto článku ti prinášame zoznam, ktoré tanečné campy by si si toto leto nemal nechať ujsť. Vyber si ten správny a zdokonaľ svoj pohybový slovník. 

Naši lektori skupín The Wave, Souljam a krOWN ti odporúčajú tieto campy:

1. DANCEANA 

Miesto: Bratislava, RDS ART Group
Štýly: Contemporary Jazz, Contemporary Dance, Klasika, Jazz, Contemporary forms, Repertory modern dance, techniky J.Limóna 
Popis: Projekt pre všetkých amatérskych i profesionálnych tanečných pedagógov, tanečníkov, choreografov či vedúcich tanečných skupín. Týždeň plný inšpiratívnych choreografov a tanečných lektorov, kde sa o rôznorodosť báť nemusíš. 
Termín: 12.-17.08.2024
Viac info: https://danceana.sk/o-nas/ 

2. IDOL WEEK

Miesto: Bratislava, RDS ART Group
Štýly: K-POP
Popis: 5-dňový tanečný event, ktorý sa uskutoční priamo v priestoroch RDS Art Group na Laurínskej 14. Koncept tejto tanečnej akcie spočíva v intenzívnych tréningoch, ktoré schopnostne pripravia tanečníkov všetkých vekových kategórií podobne ako sa pripravujú idoly v Kórei.
Termín: 08.-12.07.2024
Lektori: Oleg Knyazev, Max Leitner, Dada Gábrišová + špeciálny hosť z Kórei
Viac info: už čoskoro na našom webe

3. TANEC BEZ HRANÍC

Miesto: Česká republika 
Štýly: Contemporary, Fusion Hip Hop, Jazz a techniky floorwork, tanečná párová akrobacia alebo countertechnique 
Popis: Posuň hranice súčasného tanca. Špičkoví lektori z celého sveta, dych vyrážajúce workshopy či zaujímavé diskusie s tanečníkmi. Vďaka spolupráci so zahraničnými štúdiami, môžeš na konci tohto campu získať aj štipendium či stáž, ktorá ti môže zmeniť život. Camp je určený pre mierne pokročilých a pokročilých tanečníkov. 
Termíny:

  • 1. týždeň - 27/07 - 03/08
  • 2. týždeň - 03/08 - 10/08
  • 3. týždeň - 10/08 - 17/08

Lektori: Carla Diego, Iker Karrera, Tamara Arruti, Terry Beeman, Mario Glez, Kino McHugh, Fabio Fiorillo, Rudo Varava, Adriana Patlaszyńska
Viac info: https://www.tanecbezhranic.cz/ 

4. FULL OUT CAMP

Miesto: Přerov, Česká republika
Štýly: Contemporary, Jazz
Popis: Jedinečný tanečný zážitok pre juniorov aj dospelých. Tanečný program obohatí aj ten sprievodný, v ktorom sa môžeš tešiť na Full Out Battle, natáčanie koncepčných videí v réžii svetových choreografov, natáčanie profesionálnych videí na konci každej lekcie, Full Out Talks či Movie night. Na campe môžu najlepší tanečníci získať aj štipendium na ďalší ročník FOC. 
Termíny: 28.07.-04.08.2024
Lektori: Sabrina Philip, Jowha Van de Laak, Josh Denyer, Tian Cehic, Kenichi Kasamatsu, Paris Cav
Viac info: https://www.fulloutcamp.cz/ 

5. FAIRPLAY DANCE CAMP 

Miesto: Krakov, Poľsko
Štýly: open style : Hip-Hop, Poppin, House, Contemporary 
Popis: FairPlay Dance Camp je jeden z najväčších tanečných festivalov na svete. Vytvára priestor pre stretnutie s tanečnými ikonami a absolútnymi špičkami v oblasti tanečnej scény. Nechaj sa inšpirovať a pozri si program campu, kde ťa čakajú workshopy, masterclassy či stretnutia plné inšpiratívnych rozhovorov. Koncept tohto campu znie: Spi, jedz, tancuj a opakuj. Tešiť sa môžeš aj na Dance battle. Hall of fame je jedinečná súťaž, ktorá sa koná každý deň počas Fair Play Dance Campu. V každej triede si choreografi vyberú svojich obľúbených účastníkov a rozdajú im špeciálne uznávacie karty. Osoba, ktorá získa najviac kariet, bude uznaná za víťaza súťaže a získa štipendium na ďalší ročník Fair Play Dance Camp. 
Termín: 11.-18.08.2024
Viac info: https://fpdancecamp.com/en/ 

 

6. ImPulsTanz 

Miesto: Viedeň, Rakúsko 
Štýly: Contemporary, Moderna, Afro-Fusion, Hip-Hop
Popis: Pre tých, ktorí siahajú po hlbšom porozumení súčasnému tancu, je ImPulsTanz vrcholným podujatím. Ponúka nielen hodiny tanca, ale aj prednášky, diskusie a príležitosť spoznať tvorcov v súčasnom tanečnom svete. Viac ako 130 medzinárodne uznávaných učiteľov a choreografov zdieľa svoje znalosti na viac ako 200 workshopoch. Kurzy od Afro-Fusion a Butoh cez Hip-Hop a klubové štýly až po repertoárový a súčasný tanec sú otvorené pre začiatočníkov, pokročilých aj profesionálov.
Termín: 11.07.-11.08.2024
Viac info: https://www.impulstanz.com/ 

7. Doplní Simon

8. Doplní Simon

9. Doplní Simon 

 

Nech už je tvoj tanečný štýl contemporary, jazz, moderna, hip hop alebo k-pop, tieto letné tanečné campy sú príležitosťou na obohatenie tvojho pohybového slovníka. Navyše sa stretneš s tanečníkmi z celého sveta a nájdeš si medzi nimi nových kamarátov, ktorí milujú tanec rovnako ako ty. Vyber si ten správny camp a nechaj sa unášať rytmom leta! 

 

icon facebook icon instagram icon youtube