Zadajte minimálne 3 znaky

Pohárová súťaž RDS ART CUP

Späť

POZOR ZMENA! POHÁROVÚ SÚŤAŽ RDS ART Cup presúvame na október 2023. Konkrétny termín oznámime na našom webe, ako aj sociálnych sieťach. V prípade, že si už uhradil štartovné, napíš nám mail a peniaze ti vrátime. 

Víkend venovaný tancu a láske z pohybu! V dátumoch 15. a 16. apríla sa bude v našich priestoroch Domu umenia konať Pohárová tanečná súťaž artových disciplín RDS ART Cup. Súťaž je určená pre všetkých milovníkov tanca. Nezáleží na tom, či tancuješ v tanečnej skupine, si tanečník pod organizáciou SZTŠ alebo tvojim publikom bolo doteraz len zrkadlo. 

Vybrať si môžeš z dvoch kategórií: 

1.) performing arts improvization (PA impro) - sólo
2.) jazz, moderna & contemporary - sólo/ duo,  balet - sólo

Performing arts improvization je nová súťažná disciplína, v ktorej sa využíva technika Ballet/Jazz/Modern&Contemporary. Máš tu dokonalú príležitosť ukázať ako cítiš hudbu a vnímaš pohyb. V kategórii jazz sa sústreďujeme na "jazz work", a teda jazzovú techniku, točenie, skoky či izolácie. Hodnotený je aj timing, frázovanie a rytmus. Tanečník v kategórii Modern & Contemporary by mal ukázať tanečné techniky moderny a súčasné trendy, ktoré zodpovedajú vekovej kategórii a pohybovým schopnostiam tanečníka. Contemporary Ballet by sa nemal miešať s Modern Dance a nemal by súťažiť v tejto disciplíne. Iné súčasné štýly (Hip-Hop, Disco, Break, Electric Boogie…) môžu byť zahrnuté, ale nikdy nesmú dominovať. Moderna je primárne o obrazoch a náladách. V moderne môže byť použitý príbeh, téma, idea či concept. Dôležité však je, aby bolo vystúpenie citlivo spracované najmä v prípade vzťahov a situácií tak, aby bolo akceptovateľné všetkými vekovými kategóriami, ktoré sú na súťaži prítomné. 

Súťaž je určená pre deti vo veku 12 rokov a menej (kategória DVK), 13-16 rokov (kategória JVK) a tanečníkov vo veku 17-32 rokov (kategória HVK). Všetky vekové kategórie si môžu vybrať, do ktorej časti súťaže sa zapoja. 

Dĺžka vystúpenia v kategórii jazz a moderna (pre jednotlivcov aj páry) je stanovená na 1:45-2:15 min.. V prípade kategórie performing arts improvization tancuješ 1 minútu na skladbu vybranú organizátorom. V kategórii balet - sólo je stanovená dĺžka trvania vystúpenia na 1:00 - 2:15 min.. 

Výkony bude hodnotiť porota v zložení: 

  • Biba Lanczová
  • Mia Majeríková
  • Benito - Vladislav Šoltýs
  • Magdaléna Čaprdová
  • Janko Šutka
  • Miňo Figura

Štartovné v oboch kategóriách jazz, moderna, balet a improvizácia je
10 € pre členov STZŠ a 15 € pre tanečníkov, ktorí nie sú členmi SZTŠ.

Viac informácií, ako aj prihlášku pre tých, ktorí nie sú členmi SZTŠ nájdeš na webe TU.

Vyplnenú prihlášku zašli do 31. marca 2023 mailom na svehlova.stodido@gmail.com

Hudobnú nahrávku je potrebné zaslať na mail sdido.dance@gmail.com do 7. apríla 2023 (akceptované formáty .mp3 alebo .wav, minimálne 196kbit). V prípade viacerých nahrávok ťa prosíme uložiť skladby na drive a poslať link. Je dôležité skladby riadne označiť: disciplína / vek, kategória / meno alebo klub / názov. V prípade názvu stačia max 2 slová z názvu. Napríklad hudba na  jazz sólo Svehlova Party bude označená: jazz HVK solo Svehlova Party. 

Pravidlá jednotlivých disciplín nájdeš TU. Na tomto odkaze zároveň nájdeš v Pravidlách informácie ku kostýmom, rekvizitám či povolenej akrobacii. 

Pre víťazov máme pripravené víťazné poháre a hodnotné ceny. Súťaž cenami podporil aj najväčší obchod s tanečným oblečením v Bratislave Dance Wear. 

Súťaže RDS ART Cup sa môže zúčastniť aj široká verejnosť, aby podporila svojich favoritov a strávila s nami víkend plný tanca, pozitívnej energie a radosti z pohybu. Pre hostí platí vstup 10 € pre dospelého a 5 € pre dieťa. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. 

Príď na miesto, kde všetci žijeme tancom. Tešíme sa na teba
na Laurinskej 14.

Prihlás sa do speváckej súťaže Muzikálová hviezda

Viac info o súťaži
icon facebook icon instagram icon youtube