Zadajte minimálne 3 znaky

Staň sa
hviezdou pódií!

Na hodinách herectva a spevu pod vedením skúsených lektorov ako Mirka Marčeková, David Árva, Dominika Richterová, Zuzana Hrvoľová, Dušan Kaprálik a ďalší, zdokonalíme tvoj talent, pripravíme ťa na muzikálové produkcie, divadelné či televízne konkurzy alebo prijímacie skúšky.

Stať sa členom

Momentálne u nás prebiehajú kurzy pre deti, mládež aj dospelých, ktorým poskytujeme komplexnú výchovu. Navyše vďaka tomu, že odteraz patríme pod RDS Art Group, vznikla nová možnosť rozvíjať sa aj na hodinách tanca s Riverpark Dance School. Ale nemusíš mať strach, Muzikálová akadémia nie je určená iba profesionálom. Radi privítame každého, kto chce raz stáť na doskách, ktoré "znamenajú svet".

 

Medzi našich úspešných absolventov patria napríklad Nela Pocisková, David Hartl, Kristína, Patrik Vyskočil či Alžbeta Bartošová.

Práca s dychom, hlasom a intonáciou

Príprava na konkurzy, prijímacie skúšky

Základy hereckej práce, javiskový pohyb a prejav

Muzikálové a pop skladby

Prihlás sa do speváckej súťaže Muzikálová hviezda

Viac info o súťaži

SPEV

Cieľom našich kurzov je zdokonaliť techniku práce s hlasom, intonáciu a dýchanie ako u profesionálnych umelcov, tak aj u začínajúcich žiakov či nadšencov. Pomôžeme ti s rozospievaním sa pred predstaveniami, pripravíme ťa na profesionálnu kariéru alebo len vylepšíme tvoj spev zo sprchy.

 

Na hodinách sa budeme zameriavať na svetový muzikálový repertoár a popovú tvorbu. Členovia Muzikálovej akadémie si môžu vybrať medzi individuálnymi a skupinovými hodinami.

Herectvo

Začni cestu za tvojím hereckým snom spolu s nami na hodinách herectva. Spoločne si prejdeme základy herectva ako sú javiskový prejav či pohyb, až po správne uchopenia scenára, vžitie sa do role a popracujeme aj na práci s textom. S prejavom pred kamerami alebo divákmi súvisí aj tréma. Preto sa na našich hodinách venujeme aj technikám ako s ňou efektívne pracovať na pľaci. Študentom zabezpečujeme individuálny prístup a kurz vie navštevovať každý bez rozdielu na vek. Vybrať si môžeš aj individuálne hodiny spevu, herectva či javiskovej reči.

 

Skupinové hodiny vedú jedna z legiend divadelných dosiek Dušan Kaprálik, Martin Hudec či Jakub Vajda. 

Kurzy herectva a spevu

Poď s nami spoločne pracovať na tvojom talente, nech už si začínajúci umelec alebo profesionál. Naším cieľom je prostredníctvom kurzov systematicky pracovať na tvojom hereckom či speváckom prejave a pripraviť ťa na profesionálne pôsobenie na umeleckej scéne. Myslíme na všetky vekové kategórie a naše kurzy navštevujú deti aj dospelí. V ponuke máme kurzy spevu pre deti vo veku 4-8 rokov alebo 9-12 rokov. V rámci herectva pripravujeme talenty vo veku 5-8 rokov, 9 rokov a starších. Vybrať si môžeš aj kurz Muzikálovej prípravy pre deti vo veku 5-9 rokov a 10 rokov a starších.

 

Vybrať kurz

VYŠE 20 TANEČNÝCH ŠTÝLOV POD JEDNOU STRECHOU

Tanečné hodiny

Vybrať si môžeš aj prípravu na prijímačky na umelecké školy pod vedením pána Dušana Kaprálika. Ponúkame tiež individuálne hodiny Javiskovej reči, kde sa zameriaš na zdokonalenie hovoreného prejavu, zadelení logiky textu a práci s intonáciou, podtextami či samotným prejavom. V ponuke máme pripravené aj zvýhodnené balíčky pre tých, ktorí chcú navštevovať viacero kurzov naraz. V prípade, že sa rozhodneš, že chceš navštevovať dva kurzy, pri kúpe druhého si vieš uplatniť zľavový kód vo výške 10%. Ak si vyberieš aj tretí kurz, máš nárok na zľavu 20% z tretieho kurzu. Kombinovať môžeš medzi kurzami herectva, spevu, javiskového pohybu či našimi detskými tanečnými kurzami z ponuky Riverpark Dance School. Samozrejme myslíme aj na tých, ktorí navštevujú u nás individuálne hodiny spevu a zľavu pri kúpe ďalšieho kurzu si vedia uplatniť tiež. Zľavy si vieš uplatniť pri nákupe na recepcii. 

Zahraj si u nás na hudobných nástrojoch

V rámci ponuky Muzikálovej akadémie, si môžeš zvoliť aj hru na hudobných nástrojoch. K dispozícii máme hru na elektrické bicie a hodiny klavíra. Hra na bicích ti dodá energiu, potlačí stres a prehĺbi tvoju koncentráciu. 

 

Ak sa túžiš pri speve doprevádzať na klavíri, ukážeme ti čaro tohto hudobného nástroja. Pri hre na klavíri sa naučíš lepšie vnímať hudbu, učíš sa sebadisciplíne a trénuješ si tiež zmysel pre načasovanie. Individuálne hodiny sú dostupné pre deti aj dospelých. V prípade tvojho záujmu, kontaktuj našu recepciu na čísle 0910 373 373 alebo napíš na mail muzikal@rdsartgroup.sk 

 

Muzikálová hviezda 

13. ročník speváckej súťaže Muzikálová hviezda spúšťa registráciu pre začiatočníkov aj profesionálov bez rozdielu veku. Prihlás sa do speváckej súťaže, vďaka ktorej môžeš byť o krok bližšie k splneniu si svojho sna. Ukáž nám 22. a 23. apríla aký hlas v sebe ukrývaš a vyhraj zaujímavé ceny. V porote ťa čakajú známe osobnosti zo slovenskej a zahraničnej muzikálovej scény ako Nela Pocisková, Ján Ďurovčík, David Árva či zakladateľka Muzikálovej akadémie Mirka Marčeková. Súťažiaci sú rozdelení do kategórií podľa veku a skúseností. Prihlasovanie trvá do 10. apríla 2023.

Viac informácií o súťaži

Od 07.04. - 10.04.2023 bude Dom umenia zatvorený.

Kontakt

Lektori Muzikálovej akadémie

HLASOVÝ KOUČING

Nemusí byť z teba hneď herec či spevák, ale na sile tvojho hlasu môže častokrát záležať. Či už ťa čaká dôležitá prezentácia pred klientom, vystupovanie na dôležitej porade alebo kongrese, tvoj prejav vie rozhodnúť. Spoločne sa vieme pozrieť na všetky aspekty hlasového prejavu, ako intonácia, sila hlasu, významy vo vetách, či prácu s dychom. Ak si nevieš rady s trémou, poradíme ti techniky ako ju zvládať, aby neovplyvnila tvoj výkon. Napíš nám a nastavíme ti individuálne hodiny, kde na všetkom spoločne popracujeme. 

Chcem sa stať
členom Muzikálovej akadémie

icon facebook icon instagram icon youtube