Zadajte minimálne 3 znaky

Staň sa
hviezdou pódií!

Na hodinách herectva, spevu a tanca pod vedením skúsených lektorov ako Mirka Marčeková, David Árva, Dominika Richterová, Janka Hubinská, Nikoleta Kupčíková, Táňa Ondreríkova a ďalší, zdokonalíme tvoj talent, pripravíme ťa na muzikálové produkcie, divadelné či televízne konkurzy alebo prijímacie skúšky.

Stať sa členom

Muzikálová akadémia funguje formou štúdia spevu, herectva aj tanca. V každom ročníku na teba čaká celá trojkombinácia, vďaka čomu sa z teba postupne tvaruje komplexný umelec, zaujímavý pre nejedného režiséra či producenta.  Študenti majú tiež ďalšie možnosti rozvíjať sa aj na iných tanečných hodinách s Riverpark Dance School či navštevovať kurz Škola dabingu, ktorý nájdeš v ponuke RDS.

 

Ak chceš rozvíjať tvoj talent a raz zažiariť na doskách, ktoré "znamenajú svet", prihlás sa do ročníka Muzikálovej akadémie a využi všetko čo ti Dom umenia RDS ART Group ponúka. Medzi našich úspešných absolventov patria napríklad Nela Pocisková, David Hartl, Kristína, Patrik Vyskočil či Alžbeta Bartošová.

Práca s dychom, hlasom a intonáciou

Príprava na konkurzy, prijímacie skúšky

Základy hereckej práce, javiskový pohyb a prejav

Muzikálové a pop skladby

Spev deti
Workshop Filmového herectva

Ročník herectva, spevu aj tanca

Naším cieľom je prostredníctvom ročníkov systematicky a pravidelne pracovať na tvojom hereckom, speváckom a tanečnom prejave a pripraviť ťa na profesionálne pôsobenie na umeleckej scéne. Členovia sa zapisujú do ročníka, kde sú podľa veku zaradení do skupiny. Koncept ročníkov Muzikálovej akadémie je určený pre deti vo veku 6-16 rokov. Každá skupina má výuku 2x do týždňa, ktorá obsiahne všetky tri zložky: spev, herectvo aj tanec.

 

V prípade, že je uchádzač súčasťou tanečných skupín The Wave, Souljam alebo navštevuje tanečné kurzy RDS, túto tanečnú zložku berieme do úvahy a nemusí navštevovať tanečné hodiny pod Muzikálovou akadémiou.

 

 

SPEV

Cieľom našich hodín spevu je zdokonaliť techniku práce s hlasom, intonáciu a dýchanie u začínajúcich žiakov či nadšencov. Na hodinách sa budeme zameriavať na svetový muzikálový repertoár a popovú tvorbu. Náplňou výučby skupinového spevu je rozvíjanie a práca so sluchovými a intonačnými predispozíciami dieťaťa. Pomocou predstavivosti jednotlivých detí budeme správne intonovať tóny, rozvíjať správnu techniku a zdravé návyky, ktoré sú pre speváka kvôli narábaniu s hlasivkami viac než nutné.

 

Okrem rozvíjania individuality budeme rovnako rozvíjať veľmi dôležitú zložku, a to prácu v kolektíve ostatných spevákov. Hodiny spevú vedú Táňa Onderíková a Rebeka Abrman.

Herectvo

Začni cestu za tvojím hereckým snom spolu s nami na hodinách herectva. Spoločne si prejdeme základy herectva ako sú javiskový prejav či pohyb, správne uchopenia scenára, vžitie sa do role a popracujeme aj na práci s textom. Lekcie herectva ti pomôžu otvoriť sa fantázii, predstavivosti, naučia ťa improvizovať či prežívať v hereckom prejave. S prácou pred kamerami alebo divákmi súvisí aj tréma. Preto sa na našich hodinách venujeme aj technikám ako s ňou efektívne pracovať na pľaci. 

 

Najmenší študenti dostanú komplexný náhľad do hereckej tvorby a porozumejú hereckej terminológii. Tí starší sa budú venovať štúdiu pohybových hereckých etúd v úvodnej časti kurzu, neskôr dialógom, až si vytvoria dramatickú postavu v rámci inscenácie divadelnej hry alebo dramatickej kompozície.

Cieľom predmetu je získanie vedomostí, zručností a postojov, umožňujúcich žiakovi uplatniť sa v javiskovej praxi. Pedagógovia rozvíjajú herecké dispozície žiaka na základe jeho talentových predpokladov individuálne, v skupine i v celom kolektíve kurzu. Príprava na jednotlivé hodiny pozostáva aj z domácej prípravy, ktorá je pri tomto štúdiu nevyhnutnou súčasťou. Skupinové hodiny herectva pre deti vedú Jakub Vajda a Peter Oravec. Pre dospelých uchádzačov máme v ponuke možnosť navštevovať kurz herectva s Jankou Hubinskou.

Tanec

Na hodinách javiskového pohybu bude lektorka Niki pracovať spolu s deťmi na zlepšení ich pohybových schopností. Naučia sa ako správne narábať s telom, aby ho dokázali na javisku využiť naplno. Keďže v Muzikálovej akadémii vyučujeme všetky 3 zložky (herectvo, spev aj tanec), popracujeme na našich pohyboch nie len po technickej stránke, ale tak isto, aj po umeleckej.

 

Deti sa naučia emócie vyjadrovať nie len mimikou tváre, ale aj pohybom a dokonca objavíme, ako sa dá tancom prerozprávať celý príbeh. Keďže cieľom týchto hodín je pripraviť deti na javisko muzikálového sveta, spoločne si na hodinách budeme tvoriť svoj vlastný muzikálový príbeh, a tým naberať potrebné skúsenosti do profesionálneho sveta umelcov.

VYŠE 20 TANEČNÝCH ŠTÝLOV POD JEDNOU STRECHOU

Tanečné hodiny

Okrem vyššie spomenutého ponúkame tiež individuálne hodiny Javiskovej reči, kde sa zameriaš na zdokonalenie hovoreného prejavu, zadelení logiky textu a práci s intonáciou či podtextami.

 

Príprava na vystúpenie, konkurz, súťaž či prijímacie skúšky na vytúženú umeleckú školu je dôležitá. Preto sme ponuku hodín rozšírili aj o individuálne hodiny spevu či herectva, kde sa spolu s Jankou Hubinskou či Mirkou Marčekovou dôkladne pripravíš na akúkoľvek skúšku, ktorá ťa čaká. Títo študenti nie sú členmi štúdia Muzikálovej akadémie a nenavštevujú ročníky s trojkombináciou spev, herectvo, tanec. Rovnako nie sú automaticky súčasťou predstavení RDS ART Group ako členovia Muzikálovej akadémie.

Zahraj si u nás na hudobných nástrojoch

V rámci ponuky Muzikálovej akadémie, si môžeš zvoliť aj hru na hudobných nástrojoch. K dispozícii máme hru na elektrické bicie a hodiny klavíra. Hra na bicích ti dodá energiu, potlačí stres a prehĺbi tvoju koncentráciu. 

 

Ak sa túžiš pri speve doprevádzať na klavíri, ukážeme ti čaro tohto hudobného nástroja. Pri hre na klavíri sa naučíš lepšie vnímať hudbu, učíš sa sebadisciplíne a trénuješ si tiež zmysel pre načasovanie. Individuálne hodiny sú dostupné pre deti aj dospelých. V prípade tvojho záujmu, kontaktuj našu recepciu na čísle 0910 373 373 alebo napíš na mail muzikal@rdsartgroup.sk 

 

Lektori Muzikálovej akadémie

HLASOVÝ KOUČING

Nemusí byť z teba hneď herec či spevák, ale na sile tvojho hlasu môže častokrát záležať. Či už ťa čaká dôležitá prezentácia pred klientom, vystupovanie na dôležitej porade alebo kongrese, tvoj prejav vie rozhodnúť. Spoločne sa vieme pozrieť na všetky aspekty hlasového prejavu, ako intonácia, sila hlasu, významy vo vetách, či prácu s dychom. Ak si nevieš rady s trémou, poradíme ti techniky ako ju zvládať, aby neovplyvnila tvoj výkon. Napíš nám a nastavíme ti individuálne hodiny, kde na všetkom spoločne popracujeme. 

Chcem sa stať
členom Muzikálovej akadémie

icon facebook icon instagram icon youtube