Zadajte minimálne 3 znaky

Tanečno-divadelné teleso SDT

Pod strechou RDS Art Group pôsobí aj Slovenské divadlo tanca, ktoré je podľa spoluzakladateľa Jána Ďurovčíka nezávislé tanečno-divadelné teleso založené na projektovom systéme bez trvalej umeleckej prevádzky. Jeho hlavnou úlohou je rozširovať divadelné umenie do miest celého Slovenska, ale aj za jeho hranice.

 

V súčasnosti spolupracujeme s najlepšími umelcami slovenskej tanečnej scény a v našom repertoári je niekoľko titulov totálneho divadla, v ktorom spájame hudbu, tanec a činoherné prvky. 

Kto sme

Počas svojej existencie sme realizovali viac ako 200 predstavení na Slovensku, v Čechách a v mestách strednej Európy. Ako jediné teleso tohto charakteru sme premiérovali autorské dielo Jána Ďurovčíka v Circulo de Bellas Artes v Madride. V sezóne 2008/2009 sme sa zúčastnili svetového turné The Firebird World Tour s vystúpeniami v New Yorku, Londýne, Krakove, Amsterdame, Bytome a Antverpách. S príbehom Carmen vycestovali aj do miest ako New York, Lisabon, Canada, Tokyo, Rím, Londýn, Peking či Mexico City. 

 

Divadlo umožňuje profesionálny rozvoj tanečníkov, spevákov a hercov. Pracuje na princípe rovnosti tanca s ostatnými divadelnými žánrami a ponúka priestor pre uplatnenie mladým talentom, ktoré majú záujem zdokonaľovať svoju pohybovú kultúru. 

 

Repertoár

Medzi našimi predstaveniami nájdeš napríklad balet Petruška/Vták Ohnivák ako vrcholné dielo ruského obdobia, v ktorom zaznieva odkaz aktuálny aj dnes. Príbehy inšpirované rukou Willama Shkaspeara Rómeo + Júlia či Richard III alebo aj tanečné divadlo Carmen, ktoré je zvukovo-vizuálnym zážitkom vďaka spojeniu tanca a orchestra priamo na pódiu. Tiež sa medzi našimi hrami nachádzajú opera a balet Labuťko inšpirované zákulisím baletu Labutie jazero, Bolero - príbeh matky či špeciálny projekt Strom. Do nášho repertoáru patria aj muzikály ako West Side Story, Pomáda, Na skle maľované, Bambuľka, Vyznanie a mnoho ďalších.

 

Do reportoáru SDT patrí aj slovenská adaptácia úspešného muzikálu Andrewa Lloyda Webbera School of rock a tiež silné prepojenie tanca a hudby v podaní Cigánskych diablov v inscenácii Cigáni idú do neba. Medzi najnovšie počiny patrí moderný balet AMADEUS, inšpirovaný príbehom geniálneho hudobného skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta.

Amadeus - Behind the scenes
Cigáni idú do neba
Škola ro(c)ku
Carmen
Vták ohnivák
Bolero - Príbeh matky
Rómeo a Júlia
Richard III.

Najbližšie hráme

21.09.2024 Cigáni idú do neba - STARS Auditorium 
14.11.2024 Amadeus - STARS Auditorium 

 

Vstupenky na predstavenia si zakúpiš:

 www.ticketportal.sk

 www.predpredaj.sk

 

Pripravované konkurzy

Ján Ďurovčík dlhodobo pracuje so svojou skupinou tanečníkov. V prípade, že hľadajú nových tanečníkov do pripravovaných predstavení, vyhlásia konkurz s podmienkami.

 

Potenciál na to stať sa členmi SDT majú aj naši tanečníci z tanečných skupín The Wave a Souljam. Stalo sa tak v predstaveniach School of rock alebo Cigáni idú do neba, kde účinkujú dievčatá a chlapci z oboch tanečných skupín. 

 

"Momentálne nemáme žiadne prebiehajúce konkurzy do našich predstavení. Informácie budeme aktualizovať."

Zostaňme 
v kontakte

icon facebook icon instagram icon youtube