Zadajte minimálne 3 znaky

Rozhovor s Ronym Paradeiserom

Späť

Rony Paradeiser patrí medzi najznámejších fighterov na česko-slovenskej scéne, pričom v rámci OKTAGON MMA má viac než silnú fanúšikovskú základňu. V nedeľu 26. februára bude mať kondičný boxérsky tréning pre začiatočníkov aj pokročilých priamo v našom Dome umenia na Laurinskej 14. Po minulotýždňovom víťaznom zápase v Oktagone sme sa ho spýtali na pár otázok:

1. Rony, aktuálne si vyhral zápas v Oktagone, v Mníchove, ako hodnotíš svoj výkon proti Sikicovi? Držali ste sa taktiky alebo si zostal v niečom prekvapený? 

"Väčšinu času som sa držal taktiky, ale určite ma súper prekvapil únikmi a vedel dobre reagovať na veci, ktoré som mal  na neho pripravené. Môj výkon hodnotím veľmi dobre, podarilo sa mi ukončiť súpera už v druhom kole. Ale samozrejme, vidím tam nejaké nedostatky, na ktorých popracujem na tréningoch." 

2. Ako dlho sa pripravuješ na zápas? Čo všetko príprava obnáša? (Strava, silový tréning, box...) Aký je rozdiel, keď si v príprave a mimo nej? 

"To je veľmi zdĺhavá téma, ale v skratke príprava trvá ideálne 2-4 mesiace. S tým, že tam stihnem spraviť všetky tréningové cykly (kondičný, silový, takticky blok). A celkový záver prípravy je zameraný na dorobenie váhy. Čo sa týka stravy, postupne od začiatku prípravy obmedzujem určite jedlá a kalórie a stupňuje sa to až do zápasu. Keďže je MMA rozdelené do váhových kategórii - a ja patrím aktuálne do lightweight, čo je 70,3 kg, a túto váhu musím mať deň pred zápasom na oficiálnom vážení. 

Mimo prípravy som maximálne týždeň/dva medzi zápasmi, kedy si doprajem oddych, dovolenku, venujem sa rodine a koníčkom a neriešim kalórie."

3. Pamätáš si na svoj prvý zápas? Boli bojové športy pre teba vždy atraktívne alebo si skúsil aj iný šport? 

"Môj prvý zápas bol v 16 rokoch asi po mesiaci trénovania. Išlo o amatérsky MMA zápas, ktorý som vyhral na škrtenie. 
K bojovým športom ma to ťahalo od detstva, robil som aj karate ale až MMA bolo to pravé."

4. Ak by Sanikidze nezobral zápas s Keitom v Bratislave, myslíš, že ťa Oktagon obsadí do tohoto zápasu? 

"Toto je aktuálne v riešení s managermi. Viac informácii k tomu aktuálne nie je." 

5. Aký je tvoj obľúbený svetový zápasník? Prípadne koho vnímaš ako svoj vzor v tomto smere? 

"Vyslovene vzory nemám. Ale sledujem svetových MMA zápasníkov a inspirujú ma každý v nejakom smere. Napríklad - John Jones a Alexander Periera."

6. Ak by ťa Fight Night Challenge zavolali na boxérsky zápas proti Sajfovi, prijal by si túto ponuku? 

"EASY MONEY." 

7. V nedeľu, 26.2. máš v Dome umenia RDS ART Group na Laurinskej 14 boxersky tréning. Na čo bude zameraný? Môže prísť aj úplný začiatočník? 

"Áno, tréning bude zameraný pre každého, aj začiatočníka. Prejdeme si základné techniky a trochu sa spolu zapotíme." :) 

Na kondičný boxerský tréning s Ronym Paradeiserom sa môžeš prihlásiť prostredníctvom nášho rozvrhu TU.

icon facebook icon instagram icon youtube