Zadajte minimálne 3 znaky

K-POP Day plný tanečných workshopov

Späť

K-POP DAY plný kórejskej kultúry je konečne tu a uskutoční sa práve v našich priestoroch RDS ART GROUP! Zaži 18. februára (sobota) deň plný tanca, energie, zábavy a spoznaj najlepších performerov na Slovensku. Čaká ťa celodenný program pozostávajúci z tanečných workshopov, prednášky, performance showcase a jamu na záver večera! 

Popri 4 tanečných workshopoch sa na evente uskutoční aj prednáška s názvom: “Tea, please…!” Na prednáške sa bude diskutovať o temnej stránke jedného z najznámejších hudobných priemyslov na svete, ako aj škandáloch kórejských idolov a firiem, dokonca aj o aktuálnych klebetách na scéne. Na prednáške prebehne taktiež aj diskusia, počas ktorej sa môžeš aj práve TY zapojiť tvojimi poznatkami a informáciami, a zdieľať svoj názor s ostatnými. Budeš mať aj šancu opýtať sa samotných lektorov, aké je to pracovať na K-POP Cover scéne. Ak by si sám / sama chcel začať s vystupovaním a súťažením v K-POPe, toto je skvelá možnosť ako získať tipy, ktoré sa ti ako začiatočníkovi môžu hodiť.

Celý deň vyvrcholí “K-POP SHOWCASE,” kde sa predstaví jedna z najznámejších a najlepších cover skupín pôsobiacich na Slovensku, ako aj hosťovská performerská skupina z Rakúska. Pojem “Showcase” vznikol na slovenskej K-POP cover scéne pred vyše 10 rokmi. Označuje formu podujatia, kedy skupiny alebo sólisti vystupujú originálne k-popové choreografie s kostýmami a make-upom z videoklipov samotných idolov. 

Po nadupaných vystúpeniach nás čaká hodinový “K-POP RANDOM DANCE,” kde si spoločne všetci zatancujeme na rôzne pesničky a zažijeme príjemnú a uvoľnenú tanečnú atmosféru! K-POP RANDOM DANCE je forma sociálneho zdieľania nadšenia z existujúcich choreografií v rámci K-POPových skladieb. Ide o formu jamu podobnú iným tanečným kultúram, ako Dancehall alebo Hip-Hop. Trvá v rôznych časových rozmedziach a slúži ako základný socializačný prvok našej komunity.

SCHEDULE:

  • 10:00 - 11:00 - Workshop - Oleg 🇸🇰
  • 11:00 - 12:00 - Workshop - Maja 🇸🇰
  • 14:00 - 15:00 - Seminar
  • 15:00 - 16:00 - Workshop - Dia 🇨🇿
  • 16:00 - 17:00 - Workshop - Maxi 🇦🇹
  • 19:00 - 20:00 - Showcase
  • 20:00 - 21:00 - K-Pop Random

Maja (Mária Viteková) 🇸🇰: Profesionálna tanečníčka, študentka performerstva na VŠMU  a uznávaná lektorka, ako aj K-Pop coveristka. Zázemie má primárne v klasike a contemporary, no aktívne pôsobí aj na pouličnej scéne. Ako aj výherca KWF v roku 2019 pôsobí aj ako momentálna porotkyňa na Kórejskom Svetovom Festivale.

Dia (Diana Phan) 🇨🇿: Jedno z najznámejších mien na slovenskej K-Pop cover scéne. Dia pôsobí ako dlhoročná coveristka, no taktiež aj lektorka K-POPu, ktorá momentálne pôsobí v Česku. Známa aj ako zakladateľka cover skupiny DiUnee Dance Crew - najpočetnejšia skupina na Slovensku, ktorá sa nedávno rozrástla až do Česka. Jej zázemie tvoria pouličné štýly. 

Max (Maximilian Leitner) 🇦🇹: Profesionálny tanečník z Rakúska, momentálne pôsobiaci v tanečnej skupine United, ktorá je známa niekoľkonásobnými výhrami vo svetoznámej tanečnej súťaži DanceStar. Pôsobí aj ako coverista vo Viedni, jeho zázemie tvoria primárne pouličné štýly a nedávno začal pôsobiť aj ako lektor.

Oleg (Oleg Knyazev) 🇸🇰: Lektor K-POPu momentálne pôsobiaci v RDS ART GROUP. Lektorovaniu sa venuje už viac rokov, učil aj v tanečnej škole City Dance, ako aj rôznych K-POP cover skupinách. Spolupracuje s kórejskou ambasádou a reprezentuje šírenie kórejskej tanečnej kultúry na Slovensku. Pôsobí aj ako porotca na KWF a pracuje v neziskovej organizácii K-LIFE SLOVAKIA.

Cena za celý event je 30 €. Ak máš však záujem navštíviť iba jeden konkrétny blok, zaplatíš 20 €. Pre registráciu, napíš email na kpopday.rdsartgroup@gmail.com alebo správu do directu na Instagram @oleg_knaz

Pozri si naše aftermovie z K-POP DAY 2023 TU

icon facebook icon instagram icon youtube