Zadajte minimálne 3 znaky

Nevychádzaj z cviku ani na dovolenke

Späť

Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sú už myšlienkami na zlatistej pláži alebo dýchajú vysokohorský vzduch obľúbených pohorí. Nech balíš kufre kamkoľvek, nezabudni si pribaliť so sebou aj pár cvikov, ktoré ťa udržia vo forme aj počas dovolenky. Nepredstavuj si hneď  vysokointervalový tréning, ktorý musí trvať hodinu. Nášmu telu stačí aj 10-20 minút, kedy mu doprajeme priestor nájsť svoj balans. Aj dovolenka vie byť ideálnym časom na cvičenie. 

Či už miluješ poriadny workout alebo si duchom jogín, naši lektori si pre teba pripravili krátke zostavy cvikov, ktoré ti pomôžu sa udržať fit aj počas zaslúžených dní voľna. Rutinu sa oplatí dodržiavať, preto ak si si zvykol cvičiť, nenechaj nič na náhodu a v rutine pokračuj. 

Ak si fanúšik vítania Slnka, lektorka Mia si pre teba pripravila 10 minútovú ukážku yogových pozícií, ktoré v tebe zaručene podporia pocit oddychu a uvoľnenia. Miinu ukážku si môže pozrieť TU. 

Pokiaľ sa ale chceš na dovolenke skôr poriadne zapotiť, lektorka Naty ti odporúča nevynechať tieto cviky. Dopraj si 3 série po 8 opakovaní. Odhaľ, aké cviky si pre teba Naty pripravila TU. Naša Naty použila ako pomôcku vankúš, ktorý môžeš vymeniť za čokoľvek iné, čo sa s tebou nachádza. 

Ak nechceš cvičiť podľa videa a konkrétnych cvikov, môžeš dopriať svojmu telu aktivitu v podobe ranného behu po pláži alebo lúke, kým slnečné lúče nie sú úplne horúce. Nezabudni len na kvalitné bežecké topánky a pohodlné oblečenie. V prípade, že ťa beh neláka, predstav si, že nové prostredie, v ktorom sa nachádzaš preskúmaš na bicykli. Aj takéto cvičenie ťa udrží vo forme a pri tom spoznáš aj kus kraja, v ktorom sa nachádzaš. Ak si užívaš služby hotelového komplexu, mnohí medzi svoje služby radia aj pohybové aktivity ako: fitness pri bazéne, badminton, plážový volejbal či iné aktivity. Výhodou môže byť aj fakt, že spoznáš pri nich nových ľudí a môžeš nadobudnúť nové priateľstvá. Voda vie tiež ponúknuť nespočetne veľa aktivít, pri ktorých sa vieš zapotiť. Či už si len zaplávaš, požičiaš vodný bicykel, kajak, alebo vyskúšaš vodné lyžovanie, surfovanie, wake boarding či paddleboard. 

Ubytovanie vo väčších hoteloch má ešte jednu výhodu. Miesto výťahu môžeš využiť množstvo schodov, ktoré sa v hoteloch nachádza. Zabudol si si uterák či nafukovačku na izbe? Vybehni si po zabudnuté veci po schodoch. 

Aké následky môžu nastať, keď si počas dovolenky nezacvičíš? 

Ak patrí cvičenie medzi tvoju rutinu, 7 dňovú nečinnosť vie tvoje telo pocítiť viac, ako si možno myslíš. Žiadna fyzická aktivita vedie k zníženiu citlivosti svalov na inzulín, čo znamená, že sa z krvi vychytáva menšie množstvo glukózy a naopak narastá hladina telesného tuku. Približne po 6-tich dňoch dochádza k metabolickým zmenám kedy sa znižuje počet mitochondrií v našich svaloch a rovnako sa tak znižuje aj sila. Logicky sa teda rýchlejšie unavíš a trvá ti dlhšie kým sa zotavíš. Rýchlejšia únava sa môže dostaviť aj preto, lebo kvôli necvičeniu sa zhoršuje aj schopnosť organizmu prijímať kyslík. Pokles svalovej sily sa môže prejaviť medzi 10. a 28. dňom tvojej fyzickej neaktivity, resp. necvičenia. 

Staraj sa o svoje telo a zdravie aj počas dovolenkových dní. No a ako to už býva, cvičenie a strava idú ruka v ruke. Nezabudni dbať aj na zdravú, vyváženú a čerstvú stravu. 

V prípade, že dovolenku plánuješ na neskôr, príď si zacvičiť spolu s nami priamo na Laurinskú 14, kde ťa ešte stále čaká letný rozvrh nabitý cvičením, yogou či tancom.

 

icon facebook icon instagram icon youtube