Zadajte minimálne 3 znaky

Po špičkách – podcast nielen o umení

Späť

Či už stojíme pred dôležitým rozhodnutím alebo chceme dosiahnuť niečo, po čom túžime, musíme urobiť dôležitý prvý krok. Odhodlanie ho spraviť a vykročiť tým správnym smerom, sme urobili aj my. Spustili sme náš úplne prvý podcast „Po špičkách“. Podcast, nielen o umení, nahrávame v profesionálnom nahrávacom štúdiu VOX POPULI, ktoré je súčasťou Domu umenia na Laurinskej 14. 

Hosťami prvého podcastu boli zakladateľka Domu umenia Iveta Tkáčová a choreograf, režisér Ján Ďurovčík. 

Pred 11 rokmi vznikla tanečná škola Riverpark Dance School. Vďaka veľkému záujmu milovníkov umenia vznikla fúzia so Slovenským divadlom tanca a Muzikálovou akadémiou. Spoločne sme vytvoril priestor pre všetkých. Vytvorili sme Dom umenia na Laurinskej 14 v Starom meste Bratislavy. 

V podcaste sa dozvieš, ako sa spojili ich cesty, prišlo k spolupráci, ale aj motivácii detí a mladých tanečníkov. Moderný priestor v srdci Bratislavy aktuálne prináša širokú ponuku tanečných hodín, cvičení, ako aj spevu a herectva. Do Domu umenia môže prísť ktokoľvek, kto si chce oddýchnuť, načerpať energiu či sa niečo nové naučiť. Základy, ktoré deti a mladí dostanú na hodinách využijú na javiskách, ktoré znamenajú svet. 

Aktuálne sú už aj teraz niektoré tanečníčky zo súťažnej skupiny The Wave by RDS Art Group súčasťou známych muzikálov a cestujú po Slovensku či za jeho hranice. Snažíme sa pozitívne ovplyvňovať a posilniť sebavedomie detí. O tom, aký sen majú naši hostia, a čo je pre nich v živote dôležité sa dozviete v našom prvom podcaste. 

 „Tanec ako taký, ale aj spev či čokoľvek, čo prináša človeku potešenie je svojim spôsobom meditácia a človek, keď nájde pokoj, tak ten pokoj aj šíri. Vyrovnaný človek, ako aj dieťa sa vie v spoločnosti ľahšie orientovať.“ 
Ivet Tkáčová

„Ak s deťmi jednáte fér, je úplne jedno či v rukavičkách alebo prísne, ale hlavne fér, deti znesú viac. Pokora na začiatku pri tréningu deti vychováva.“
Jano Ďurovčík  

Podcast si môžete pozrieť priamo tu: 
https://www.youtube.com/watch?v=bNtFsmfrd-M

Sleduj nás aj na Spotify, či iných streamovacích službách, a počúvaj aj ďalšie podcasty so zaujímavými hosťami: 
https://spoti.fi/3jHLDDn
Prajeme príjemné počúvanie.

icon facebook icon instagram icon youtube