Zadajte minimálne 3 znaky

Spoznáme sa po hlase | Sunday session

Späť

V rámci našich Sunday Session ti prinášame už 11.teho decembra Školu dabingu s hercom Jakubom Vajdom, kde sa naučíš so svojim hlasom robiť zázraky. Workshop v trvaní 150 minút ti poskytne náhľad do dabingovej práce, ktorá je pre mnohých z nás zábavná a hravá. 

Koľkým z vás sa pri Jennifer Aniston vybaví hlas Katky Brichtovej a keď sa z obývačky ozve Marek Fašiang s čarovným zaklínadlom vieme, že ide Harry Potter. Pri mnohých zahraničných hercoch už po pár sekundách vieme rozpoznať, ktorý slovenskí herci im zapožičali svoje hlasy. No dabingové nahrávanie nemusí byť len o dlhých súvetiach a vetách s významom. Dôležité vedia byť aj zvuky. Práve pospájaním rôznych zvukov vznikol napríklad aj hlas vodcu žltých Mimoňov.

Na nedeľnom workshope Škola dabingu sa zorientuješ v dabingovej terminológii a popracuješ na uvoľnenom a sebavedomom hlasovom prejave. Spolu s Jakubom si prejdeš rôzne hlasové techniky, variácie a naučíš sa správne pracovať s textom, aby ťa pri nahrávaní nič nezaskočilo.  V dabingu je rovnako dôležitá správna artikulácia a práca s mikrofónom pri nahrávaní. Aj s týmto si po našom workshope hravo poradíš. Vyskúšaj si s Jakubom množstvo rôznych postáv z kultových animovaných rozprávok, z hraných seriálov či kinohitov. 

Školu dabingu sme si pripravili ako pre deti, tak aj pre dospelých, a to hneď v dvoch rôznych časoch. Je teda len na tebe, ktorý z časov si vyberieš. Cena za jeden workshop je 19 €. Pozor, kapacita je obmedzená, aby sme dokázali zabezpečiť individuálny priestor a každý si vyskúšal čaro profesie dabingového herca či herečky. 

ROZVRH ŠKOLY DABINGU

Škola dabingu 6-13 rokov I. v čase od 9:00-11:30
Škola dabingu 6-13 rokov II.  v čase od 11:45-14:15
Škola dabingu 14 a viac rokov I.  v čase od 14:30-17:00
Škola dabingu 14 a viac rokov II. v čase od 17:15-19:45

Prihlásiť sa na jeden z workshopov vieš priamo prostredníctvom nášho rozvrhu. Presvedč sa na vlastné uši, čo dokážeš so svojim hlasom a prihlás sa na Školu dabingu, ktorá prebieha v nahrávacom štúdiu Vox populi v RDS ART Group na Laurinskej 14. 

icon facebook icon instagram icon youtube