Zadajte minimálne 3 znaky

Story Telling Dance | Kika Tukan

Späť

Kika Tukan je tanečníčka, choreografka a herečka pochádzajúca zo Slovenska, no momentálne žije a pôsobí v Prahe. Už tento týždeň, vo štvrtok 6. apríla zavíta do Bratislavy, aby ťa naučila na workshope Story Telling Dance, ako možno precítiť tanec každým kúskom tvojho tela. 

Na workshope sa naučíš krátku variačku, ktorá ti ukáže ako sa vedia v tanci správať techniky vedomého tela a spolu s Kikou si prejdeš aj základy peformance, resp. Story tellingu, aby tvoj pohyb dostal úplne nový rozmer aj po výrazovej stránke. 

Lekcia trvá 90 minút a je určená pre všetkých mierne pokročilých tanečníkov. Cena za workshop je 15 eur. 

Zakúpiť si miesto na workshop Story Telling Dance môžeš priamo TU

Podľa Kikiných slov by mal dobrý tanec odzrkadľovať tvoje emócie. Myslí si, že istú kvalitu dosiahneš až vtedy, keď je tanec zrkadlom toho, čo prežívaš ty sám. Vo svojej choreografickej a lektorskej tvorbe sa inšpiruje aj psychológiou, ktorú vyštudovala. Zohľadňuje rôzne prístupy, z ktorých si na štvrtkovom workshope vyskúšaš techniky vedomého tela a základy performance. 

Jej filozofiou je byť úprimná, autentická a vytvárať priestor, v ktorom sa môžu spájať komunity. Tanec je podľa Kiky totiž neodlúčiteľný od komunity, nakoľko je potrebné ho zdieľať s okolím. Nejde len o esenciu radosti z pohybu, ktorú možno prežívať len v súkromí.

Tešíme sa na teba už tento štvrtok 6. apríla o 17:30 v Dome umenia RDS ART Group na Laurinskej 14. 

icon facebook icon instagram icon youtube