Zadajte minimálne 3 znaky

Summer show 2022: WORLD OF ART

Späť

Summer Show je našou súčasťou už niekoľko rokov. Prostredníctvom divadelného predstavenia ukážeme každý rok rodičom a priateľom školy to, čo sa u nás tanečníci počas roka naučia. Tento rok bol však niečím výnimočný. Na divadelné dosky sa totiž postavili spolu s tanečníkmi našich skupín The Wave, Souljam a kurzov Riverpark Dance School, aj speváci a herci Muzikálovej akadémie a vystúpilo tiež Slovenské divadlo tanca. Obe zložky sú novou súčasťou umeleckého zoskupenia RDS ART Group, kde spolu so skúsenými lektormi vychovávame nové muzikálové hviezdy a profesionálnych tanečníkov.  

WORLD OF ART

Témou tohtoročnej  Summer Show bolo cestovanie okolo sveta. Prostredníctvom tanečných a speváckych vystúpení sme zavítali do rôznych kútov Zeme ako: Slovinsko, Grécko, Taliansko, Nový Zéland, Island, Francúzsko, Taiwan, Madagaskar, Severný pól či Amerika alebo Rusko. Dejom nás sprevádzala moderátorská dvojica herec a muzikálový spevák David Árva spolu s tanečníčkou a herečkou Améliou Tkáčovou. 

Scenár k predstaveniu napísala skvelá speváčka a talentovaná herečka Zuzka Hrvoľová. Podľa jej slov chcela divákom predstaviť príbeh, v ktorom nás hlavní protagonisti naučia, že hoci naše jazyky sú rozdielne, srdce nám búcha všetkým rovnako. Nám v RDS ART Group búcha umením, tancom, spevom a herectvom, čoho dôkazom boli jednotlivé vystúpenia zložiek nášho umeleckého zoskupenia. Scenár zobrazujúci silné priateľské puto medzi hlavnými protagonistami nás previedol celým svetom a ukázal nám jeho krásy a zaujímavosti.  

Divadelné predstavenie sa konalo v Iuvente, kde sme rodičom toto predstavenie odohrali rovno dvakrát po sebe. Tanečníci a speváci tak u nás naberajú reálne skúsenosti, kedy strávia v divadle aj celý deň, kým vystúpia na dosky, ktoré znamenajú svet, aby rodičom a hosťom ukázali, čo v nich je. Tohtoročnú Summer Show podporil z verejných zdrojov Bratislavský samosprávny kraj.

Už teraz sa tešíme na zimnú edíciu Christmas Show, kde sa opäť spoločne stretneme na divadelných doskách a prostredníctvom tanca, spevu a herectva vám rozpovieme ďalší príbeh. 

icon facebook icon instagram icon youtube