Zadajte minimálne 3 znaky

Lektori odporúčajú: Letné campy, ktorých chceš byť súčasťou

Späť

Leto je obdobím, kedy majú tanečníci z celého sveta príležitosť zladiť svoje pohyby na letných tanečných campoch, plných tanca, workshopov a diskusií. V tomto článku ti prinášame zoznam, ktoré tanečné campy by si si toto leto nemal nechať ujsť. Vyber si ten správny a zdokonaľ svoj pohybový slovník. 

Naši lektori skupín The Wave, Souljam a krOWN ti odporúčajú tieto campy:
1. DANCEANA 
Miesto: Bratislava, RDS ART Group
Štýly: Contemporary Jazz, Contemporary Dance, Klasika, Jazz, Contemporary forms, Repertory modern dance, techniky J.Limóna 
Popis: Projekt pre všetkých amatérskych i profesionálnych tanečných pedagógov, tanečníkov, choreografov či vedúcich tanečných skupín. Týždeň plný inšpiratívnych choreografov a tanečných lektorov, kde sa o rôznorodosť báť nemusíš. 
Termín: 12.-17.08.2024
Viac info: https://danceana.sk/o-nas/ 

2. IDOL WEEK
Miesto: Bratislava, RDS ART Group
Štýly: K-POP
Popis: 5-dňový tanečný event, ktorý sa uskutoční priamo v priestoroch RDS Art Group na Laurínskej 14. Koncept tejto tanečnej akcie spočíva v intenzívnych tréningoch, ktoré schopnostne pripravia tanečníkov všetkých vekových kategórií podobne ako sa pripravujú idoly v Kórei.
Termín: 08.-12.07.2024
Lektori: Oleg Knyazev, Max Leitner, Dada Gábrišová + špeciálny hosť z Kórei
Viac info: už čoskoro na našom webe

3. TANEC BEZ HRANÍC
Miesto: Česká republika 
Štýly: Contemporary, Fusion Hip Hop, Jazz a techniky floorwork, tanečná párová akrobacia alebo countertechnique 
Popis: Posuň hranice súčasného tanca. Špičkoví lektori z celého sveta, dych vyrážajúce workshopy či zaujímavé diskusie s tanečníkmi. Vďaka spolupráci so zahraničnými štúdiami, môžeš na konci tohto campu získať aj štipendium či stáž, ktorá ti môže zmeniť život. Camp je určený pre mierne pokročilých a pokročilých tanečníkov. 
Termíny:

  • 1. týždeň - 27/07 - 03/08
  • 2. týždeň - 03/08 - 10/08
  • 3. týždeň - 10/08 - 17/08

Lektori: Carla Diego, Iker Karrera, Tamara Arruti, Terry Beeman, Mario Glez, Kino McHugh, Fabio Fiorillo, Rudo Varava, Adriana Patlaszyńska
Viac info: https://www.tanecbezhranic.cz/ 


zdroj: https://www.tanecbezhranic.cz/

4. FULL OUT CAMP
Miesto: Přerov, Česká republika
Štýly: Contemporary, Jazz
Popis: Jedinečný tanečný zážitok pre juniorov aj dospelých. Tanečný program obohatí aj ten sprievodný, v ktorom sa môžeš tešiť na Full Out Battle, natáčanie koncepčných videí v réžii svetových choreografov, natáčanie profesionálnych videí na konci každej lekcie, Full Out Talks či Movie night. Na campe môžu najlepší tanečníci získať aj štipendium na ďalší ročník FOC. 
Termíny: 28.07.-04.08.2024
Lektori: Sabrina Philip, Jowha Van de Laak, Josh Denyer, Tian Cehic, Kenichi Kasamatsu, Paris Cav
Viac info: https://www.fulloutcamp.cz/ 


zdroj: https://www.fulloutcamp.cz/#aftermovie

5. FAIRPLAY DANCE CAMP 
Miesto: Krakov, Poľsko
Štýly: open style : Hip-Hop, Poppin, House, Contemporary 
Popis: FairPlay Dance Camp je jeden z najväčších tanečných festivalov na svete. Vytvára priestor pre stretnutie s tanečnými ikonami a absolútnymi špičkami v oblasti tanečnej scény. Nechaj sa inšpirovať a pozri si program campu, kde ťa čakajú workshopy, masterclassy či stretnutia plné inšpiratívnych rozhovorov. Koncept tohto campu znie: Spi, jedz, tancuj a opakuj. Tešiť sa môžeš aj na Dance battle. Hall of fame je jedinečná súťaž, ktorá sa koná každý deň počas Fair Play Dance Campu. V každej triede si choreografi vyberú svojich obľúbených účastníkov a rozdajú im špeciálne uznávacie karty. Osoba, ktorá získa najviac kariet, bude uznaná za víťaza súťaže a získa štipendium na ďalší ročník Fair Play Dance Camp. 
Termín: 11.-18.08.2024
Viac info: https://fpdancecamp.com/en/ 


zdroj: https://www.instagram.com/p/C2pVTGPAmuI/ 

6. ImPulsTanz 
Miesto: Viedeň, Rakúsko 
Štýly: Contemporary, Moderna, Afro-Fusion, Hip-Hop
Popis: Pre tých, ktorí siahajú po hlbšom porozumení súčasnému tancu, je ImPulsTanz vrcholným podujatím. Ponúka nielen hodiny tanca, ale aj prednášky, diskusie a príležitosť spoznať tvorcov v súčasnom tanečnom svete. Viac ako 130 medzinárodne uznávaných učiteľov a choreografov zdieľa svoje znalosti na viac ako 200 workshopoch. Kurzy od Afro-Fusion a Butoh cez Hip-Hop a klubové štýly až po repertoárový a súčasný tanec sú otvorené pre začiatočníkov, pokročilých aj profesionálov.
Termín: 11.07.-11.08.2024
Viac info: https://www.impulstanz.com/ 

zdroj: https://www.instagram.com/p/Cz9CVEONYVu/

7. YES WE DANCE SEVILLA – International Dance Camp 
Miesto: Sevilla, Španielsko
Štýly: Hip-Hop a streetové štýly
Popis: Týždeň plný tanca, workshopov a zábavy na parties. 
Termín: 10.-16.07.2024
Lektori: Jojo Gomez, Dez Soliven, Kenzo Alvares, Yanis Marshal, Lil Gbb, Zacc Milne, Caetlyn Watson, Julia Pericas, Xlbert La Sata, Karu Rivera, Joan Broch, Sheila Og, Adrian Velasco
Viac info: https://www.yeswedancesevilla.com/ 


zdroj: https://www.instagram.com/p/Cu2XGsUIjUt/

8. YOUCANDOIT Dance Camp
Miesto: Katowice, Poľsko
Štýly: Hip-Hop a streetové štýly
Popis:  25 umelcov, 40 workshopov, 90 minútové classy a 3 kvalitné party. To všetko a viac zažiješ na YOUCANDOIT Dance Campe.
Termín: 01.-07.07.2024
Lektori: mená odhalia už čoskoro
Viac info: https://ydsdancecamp.com/ 

zdroj: https://www.instagram.com/ydsdancecamp/

9. HDI DANCE CAMP
Miesto: Nantwich, Veľká Británia 
Štýly: Hip-Hop 
Popis: Intenzívny tanečný camp, ktorý prináša na jedno miesto tanečníkov z celého sveta, aby trénovali s medzinárodne uznávanými choreografmi. Tento camp je určený pre mierne pokročilých a pokročilých tanečníkov vo veku nad 15 rokov. Okrem tanca na teba čakajú aj zaujímavé workshopy a diskusie s tanečníkmi, ktorí vystupovali po boku Britney Spears, Nikki Minaj, Usher, Ariana Grande, Justin Timberlake a ďalších. Popracuj na svojom sebavedomí, technike a tanečných schopnostiach.
Termín: 08.-12.08.2024
Lektori: Medzi choreografov našej fakulty HDI patria Brian Friedman, Parris Goebel, Ian Eastwood, Tucker Barkley a Willdabeast a ďalšie mená budú postupne zverejňovať.
Viac info: https://hdidancecamp.com/summercamp/


zdroj: https://www.instagram.com/p/Cxk8KwaIXq3/?img_index=4

10. SPOKOKEMP
Miesto: Gdynia, Poľsko
Štýly: Hip-Hop a streetové štýly
Popis: Rôzni lektori z celého sveta sú zmesou vedomostí, kultúry a odlišného prístupu k tancu. Ide o nové techniky a najvyššiu kvalitu tanečného remesla. Ide o perfektnú kombináciu a rovnováhu. Rešpektovať korene a zároveň byť otvorený zmenám. Miesto, kde sa choreografia a freestyle prelínajú, spájajú, čerpajú jeden z druhého, dávajú vám impulzy a nové príležitosti. 
Termín: 11.-18.08.2024
Lektori: Laura Nala, Kevin Paradox, The D Soraki, Momo Koyama, Oriane, Mariusz Maniek Kotarski
Viac info: https://spokokemp.pl/ 


zdroj: https://www.instagram.com/p/CxVCCneolnw/

Nech už je tvoj tanečný štýl contemporary, jazz, moderna, hip hop alebo k-pop, tieto letné tanečné campy sú príležitosťou na obohatenie tvojho pohybového slovníka. Navyše sa stretneš s tanečníkmi z celého sveta a nájdeš si medzi nimi nových kamarátov, ktorí milujú tanec rovnako ako ty. Vyber si ten správny camp a nechaj sa unášať rytmom leta! 

icon facebook icon instagram icon youtube