Zadajte minimálne 3 znaky

Rozhovor | MMA príprava na ME 2024

Späť

Jula môžeš poznať z hodín BOXU, ktoré vedie v Dome umenia niekoľkokrát do týždňa. Julo nie je len tréner, ale aj aktívny zápasník, ktorý sa momentálne pripravuje na Majstrovstvá Európy v MMA. Príprava na akúkoľvek súťaž či zápas je vždy náročný proces a my sme sa preto Jula spýtali na tú jeho prípravu za víťazstvom. 

Ako prebieha tvoja príprava na ME? Zmenil sa ti režim alebo sa snažíš byť stále vo forme? 

Udržiavať sa snažím stále, ale táto príprava je pre mňa najsilnejšia a najserióznejšia z toho dôvodu, že 100% držím stravu, určil som si priority a dávam do toho všetko. Moji sparing partneri, ktorých mám sú tie najsilnejšie mená z veľkých profesionálnych MMA organizácií. 

Všetci vieme, že príprava nie sú len tréningy, ale aj strava a regenerácia. Ktorú časť máš najradšej a pri ktorej naopak trpíš? 

Regeneráciu využívam v tejto príprave veľmi, najčastejšie saunu a plávanie. Najradšej mám asi to napätie a sústredenie pred zápasom, lebo hlava sa nastaví na koncentráciu a čerpanie vecí z tréningov, aby som sa na zápase vyvaroval chybičkám. Naopak najťažšie je pre mňa ovládať sa, keď vidím na nákupe sladkosti, ktoré milujem :D a samozrejme ešte posledné doladenie kilogramov v saune pred vážením, keďže deň pred vážením chudnem v saune približne 4-5kg. 

Máš jedlo, ktoré miluješ a v príprave ho musíš vyradiť z jedálnička? Čo to je? 

Pre mňa sú pečivo alebo celkovo produkty z múky veľká láska na celý život, tak cestoviny, pizza a hlavne oškvarkové pagáče sú pre mňa lúčenie, pri ktorom vybehne aj slza. 

Ak by si si mal vybrať odbehnúť 20 kilometrov alebo trénovať štyri hodiny vkuse (stena, sparingy), čo si vyberieš? 

20km je pre mňa úplný kľud, ale biť sa štyri hodiny by som asi nedal. To by mi muselo ísť asi o život. :D 

Hamburger alebo pizza? 

Pizza a do nej by som si zabalil hamburger. 

Každý ide za víťazstvom, avšak, vždy môže vyhrať len jeden. Ako sa zápasník ako ty vyrovnáva s prípadnou prehrou? 

Je to šport a vždy vyhrá lepší. Samozrejme to zamrzí, ale človek vtedy musí pridať v tréningu a prijať to, ako ponaučenie, ktoré už nechce zažiť, lebo malé prehry vytvárajú veľké víťazstvá. 

Pamätáš si na svoj prvý zápas? 

Môj prvý zápas si veľmi dobre pamätám, lebo som za noc schudol  9-10kg a bola to veľmi hnusná noc. Ráno som schudnutý musel došoférovať do Komárna a na váhe mi chýbalo ešte 0,5kg, takže mi chalani požičali tepláky bundu a išiel som von pred halu behať. Váhu som nakoniec spravil a boj vyhral. 

Boli bojové športy pre teba vždy atraktívne alebo si skúsil aj iný šport?

Áno, hral som futbal aj ľadový hokej. Vždy som bol súťaživý a miloval šport, ale boj vo mne zapálil úplne iný oheň a hlavne som tam sám za seba. V klietke mi to nikto nemôže pokaziť, iba ja sám, ale za to mám team, ktorý má ženie dopredu či už na tréningu, zápase, ale aj v osobnom živote. Preto som zostal pri MMA a hlavne v CHAOS BRATISLAVA u Kamila Cibinskeho. 

Attila alebo Karlos? :D 

Atilla 🇸🇰

Baví ťa viac trénovať iných alebo keď si ty trénovaný iným? 

Dostal som sa do momentu vo svojom živote, kde milujem pripravovať seba lebo viem, že nikdy som to nebral zodpovednejšie a vážnejšie, ako teraz. Zároveň však milujem trénovať ľudí, keď vidím na klientoch progres a hlavne, že ich to baví, lebo šport je cesta a boj je víťazstvo. 

Julovi držíme palce nielen na Majstrovstvách Európy, ktoré sa konajú už 15. – 16. marca, ale aj v procese prípravy. S Julom si môžeš zatrénovať niekoľkokrát do týždňa v Dome umenia na Laurinskej 14. Celý rozvrh boxerských večerných tréningov nájdeš TU a ranných kondičných tréningov TU.

 

icon facebook icon instagram icon youtube